Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (79 összesen)
  1. #1

    Trophy Masters GT4 Bajnokság (AC) - 2018 tavasz

    Indul a Masters GT4 Bajnokság!



    Ősszel versenyzői felvetés alapján sikeresen teszteltük egy második GT bajnokság létjogosultságát és lebonyolítási részleteit. A GT4 kategória tempóra valamivel lassabb, mint a GT3, de az autók vezetési élménye talán még nagyobb is. Kevesebb az aerodinamika jelentősége, a hangsúly a mechanikai tapadáson van. Az autók beállítási lehetőségei erősen korlátozottak, ami jól jöhet azoknak, akik nincsenek otthon a setup-olás rejtelmeiben. Az autók közti kisebb különbség összébb hozza az egész mezőnyt, több test test elleni csata várható, amit a tesztfutamok is bizonyítottak.

    A versenyek dupla futamos formában kerülnek megrendezésre. Az első futam első 10 helyezettje fordított sorrendben indul a második futamon.A versenynaptár megegyezik a GT3 bajnokságéval, így a futamok tökéletesen alkalmasak felkészülésként, a pályák alapos megismerésére, versenyrutin megszerzésére.

    A bajnokságot minden versenyző 1 fix autóval teljesítheti, azonban minden résztevő rendelkezik egy db joker-rel, amit beváltva lehetőség van másik autó volánja mögé átülni. A joker-t érdemes az esetleges AC verzió frissítések után felhasználni. Lesz lehetőség egyedi festések használatára, valamint csapatokat alakítani és az egyéni mellett a csapatbajnoki címért is harcba szállni!

    A bajnokság 9 versenyéből a 7 legjobb egyéni eredmény számít bele végértékelésbe, a futamok vasárnap esténként 20:00-kor fognak kezdődni. További részletek az egyes futamok topikjaiban.

    A GT4-es futamok utáni héten azonos pályákon futjuk GT3-as bajnokságunkat, ahol erősebb és technikailag fejlettebb autókkal próbálhatjátok ki hosszabb távú futamokon, hogy milyen egy másfajta, taktikusabb versenyzési stílus.


    Versenynaptár:
    1. futam: 01.28 - 20:00 - Laguna Seca: az 1. futam topikja
    2. futam: 02.11 - 20:00 - Daytona Road Course: a 2. futam topikja
    3. futam: 02.25 - 20:00 - Suzuka: a 3. futam topikja
    4. futam: 03.11 - 20:00 - Spa Francorchamps: a 4. futam topikja
    5. futam: 03.25 - 20:00 - Algarve - Portimao: az 5. futam topikja
    6. futam: 04.15 - 20:00 - Sveg Raceway: a 6. futam topikja
    7. futam: 05.06 - 20:00 - Fuji International Speedway: a 7. futam topikja
    8. futam: 05.27 - 20:00 - Road Atlanta: a 8. futam topikja
    9. futam: 06.10 - 20:00 - Interlagos: a 9. futam topikja


    A bajnokságnak nyereménye is van, a rendszeres résztvevői között kisorsolásra kerül
    3 db csoportos belépőjegy a Hyp-R.hu ZONE szimulátor & VR terembe, bővebb infók itt!




    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:

    • Az Assetto Corsa, a Red Pack és a Porsche Pack I eredeti és legfrissebb kiadása, mely beszerezhető és frissíthető a Steam-ről.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs". Beállítási segítség itt: névhasználat
    • Masters Rank App használata a legjobb köridők regisztrációjához
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu #Prequal - GT4 szerveren. A prekval szerver használata nyílt, jelszó az aktuális futam topikban.
    • Szervertagság, a GTR-Masters által rendezett bajnoki futamokon csak szervertagok vehetnek részt, tagságot itt lehet igényelni, újoncoknak az ára 500 Ft: Szervertagság 2017/2018
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, valamint a Versenyszabályzat maradéktalan ismerete és betartása!



    Jelentkezés, csapatnevezés: Csapatnevezés (itt lehet csapattársakat keresni!)
    Pontverseny: a bajnokság aktuális állása
    TrackPack: AC GT4 Bajnokság - Pályacsomag
    Skinpack: AC GT Bajnokság - skinpack 2.0

    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!



    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: latoo; 2018. 06. 01. 12:42.

  2. #2
    Az első futam kiírását hamarosan megcsinálom, addig is a prekval megy, lehet gyakorolni.

  3. #3
    Kanyuk Ferenc Versenyző rfex1 logója
    Csatlakozott
    2016. 11. 02.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    94
    Ezt most kipróbálom. Az első két versenyen úgy tűnik tudok indulni.

  4. #4
    Molnár Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 01.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    70
    Hulla fáradt vagyok a vizsgák miatt, szóval lehet ott van csak vak vagyok,de kérdeznék.

    Most is 3 fős csapatok lehetnek? Kb milyen hosszúságú lesz a 2 futam? Csak sprint, vagy lesz valami hosszabb kiállásos + 1 rövidebb?

  5. #5
    Idézet Eredetileg danikosz írta Hozzászólás megtekintése
    Hulla fáradt vagyok a vizsgák miatt, szóval lehet ott van csak vak vagyok,de kérdeznék.

    Most is 3 fős csapatok lehetnek? Kb milyen hosszúságú lesz a 2 futam? Csak sprint, vagy lesz valami hosszabb kiállásos + 1 rövidebb?
    Minden benne van a versenyszabályzatban. 2-3 fős csapatok, 2x25 perces futamok.

  6. #6
    Ahogy Krisztián is írta, szokasos csapatnevezés max 3 fővel, 2 sprintfutam forditott rajtráccsal.
    A pontos részletek a konkrét futamkiírásban lesznek hamarosan.

  7. #7
    Road Atlanta kapott egy frissítést, cseréltem a trackpacket is, ami letölthető az első hozzászólásban vagy a versenyszabályzatban található linkről.

  8. #8
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Skineket mikor lehet beküldeni? Csak mert elkezdtem festegetni...

  9. #9
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Skineket mikor lehet beküldeni? Csak mert elkezdtem festegetni...
    Ne kapkodj vele, mert a dupla futam miatt nem tudunk booking módban szervert indítani, skint meg csak úgy lehet választani, pick up módban sajnos nem.
    Még gondolkodunk, hogy meg lehet-e oldani valamilyen módon, de egyelőre egyéni skinek nélkül futunk

  10. #10
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ne kapkodj vele, mert a dupla futam miatt nem tudunk booking módban szervert indítani, skint meg csak úgy lehet választani, pick up módban sajnos nem.
    Még gondolkodunk, hogy meg lehet-e oldani valamilyen módon, de egyelőre egyéni skinek nélkül futunk
    Vrs-nél hozzá van rendelve a versenyzőhöz a skin. Csak fellépsz a szerverre nem kell skint választani. Ezt itt nem lehet megoldani?

  11. #11
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Vrs-nél hozzá van rendelve a versenyzőhöz a skin. Csak fellépsz a szerverre nem kell skint választani. Ezt itt nem lehet megoldani?
    Dolgozunk rajta, ha minden jól megy pár napon belül működni fog nálunk is. Utána lesz skin topik is.

  12. #12
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Jó lesz ez,én is indulok egy Porscheval.Ha valaki még Porival nevez akkor nyitott vagyok csapattársára is.Inkább a Maserati ellen versenyezzünk mint egymás ellen

  13. #13
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    151

    Flag

    Ez a Laguna Seca üldöz engem Miért kell mindig előjönnie? Azt biztos kihagyom sőt letörlöm a gépről is, véletlenül se tévedjek oda
    A többi futamra jönnék, remélem sikerül.

  14. #14
    Idézet Eredetileg Krisi81 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a Laguna Seca üldöz engem Miért kell mindig előjönnie? Azt biztos kihagyom sőt letörlöm a gépről is, véletlenül se tévedjek oda
    A többi futamra jönnék, remélem sikerül.
    Laguna most jött ki assettóhoz, az újdonság varázsa
    Magam részéről, én sem vagyok oda érte, de szívesen versenyzek bárhol. Téged is várunk minden olyan futamon, ahol szívesen indulsz!

  15. #15
    Még új vagyok, világosítsatok fel légyszi: a TrackPack mihhez kell? Nincs benne minden pálya a játékban (az első legalább is benne van)? Illetve ezeknek nincs fizetős verziójuk(DLC, ...)? Vagy AC-hoz csak autók vehetőek DLC-ben?

  16. #16
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Még új vagyok, világosítsatok fel légyszi: a TrackPack mihhez kell? Nincs benne minden pálya a játékban (az első legalább is benne van)? Illetve ezeknek nincs fizetős verziójuk(DLC, ...)? Vagy AC-hoz csak autók vehetőek DLC-ben?
    Track pack azért kell mert olyan pályák is vannak a naptárban ami nem gyári pálya és ha ez nincs fent neked akkor nem tudsz felmenni a szerverre. Ezeket mi összeszedtük egy packba így neked csak fel kell tenni és gond nélkül tudsz csatlakozni. Letöltöd, kicsomagolod és bemasolod a C/Steam/steamapps /common/assettocorsa /content/tracks-ba
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  17. #17
    Kedves Versenyzők!

    Promóciós célokra szívesen vennénk youtube videókat a bajnokságban szereplő pályákon futott gyors körökről, melyeket megosztva reklámoznánk a ligát, a bajnokságokat és felkelthetjük új emberek érdeklődését. Elsősorban a prekvalifikációs lista elejéből lenne jó, de örülünk minden látványos, minőségi tartalomnak.

    Segítségeteket előre is köszönjük!

  18. #18
    Sziasztok! Leírná nekem légyszi valaki hogy este a futamon mik leszenek pontosan a teendők? Hogy lesznek elosztva az emberek, mire kell odafigyleni, hogy kell a szerverekhez csatlakozni majd, stb. Még nem vettem ilyenen részt, bocsi az amatőr kérdésekért. Leírásokat olvastam, de nem derült ki minden számomra. Köszi a segítséget!

  19. #19
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    itt vannak az infók és TeamSpeakre gyere fel ott segítünk mindenkinek.
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...917#post254917
    Játékon belül pedig így legyenek beállítva a szűrők!
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2018. 01. 28. 16:22.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  20. #20
    Sziasztok.
    Szintén kezdőként kérdezem, hogy a probarajtnál már A és B lobbi szerint lesz próbarajt, ill. kötelező-e ezen résztvenni.
    És még annyi hogy a 2. futamon az első tíz sorrendje a játék által lesz megfordítva vagy hogy?
    Bocsi ha fent van valahol, de én nem találtam meg

  21. #21
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Labutyin Máté írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.
    Szintén kezdőként kérdezem, hogy a probarajtnál már A és B lobbi szerint lesz próbarajt, ill. kötelező-e ezen résztvenni.
    És még annyi hogy a 2. futamon az első tíz sorrendje a játék által lesz megfordítva vagy hogy?
    Bocsi ha fent van valahol, de én nem találtam meg
    A próbarajt nem kötelező, de érdemes résztvenned rajta, gyakorlásnak sem utolsó és sok egyéb kérdésedre is választ kapsz.

    Két szerverre lesz bontva már ott a társaság, azért is érdemes csatlakozni, mert ha bármi probléma felmerül, van még időd jelezni, hogy tudjanak neked segíteni.

    A második futam rajtrácsának első 10 helyezettje a befutó eredményének fordított sorrendje lesz, automatikusan.

  22. #22
    A dupla futam lebonyolításával kapcsolatban:
    A próbarajt után indul az éles versenyszerver egy kb. 15 perces practice sessionnel. Innentől minden automatikus. 20:00-kor kezdődik az időmérő, ha vége a szerver átvált az első futamra. Amikor mindenki az öszes versenyző befutott, mindenki maradjon a szerveren, mert automatikusan vált a második futamra, nem kell újracsatlakozni.

  23. #23
    Warmup-on és időmérőn lehet ESC-vel a bokszba menni, csak versenyen nem, ugye?

  24. #24
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Warmup-on és időmérőn lehet ESC-vel a bokszba menni, csak versenyen nem, ugye?
    Igen lehet, versenyen nem mert büntetés jár érte.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  25. #25
    Normál állapotbanm a két futam között kellene lennie pár perc szünetnek, vagy azonnal , pár másodperc múlva indul?

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •